вівторок, 31 грудня 2024 р.

З Новим Роком!

 Шановні друзі, здобувачі освіти!

Від усього серця адміністрація коледжу вітає Вас із Новим Роком!

Нехай цей рік принесе мир, злагоду та радість у кожну вашу оселю. Хай у серцях панують тепло, любов і вдячність за кожен прожитий день. Ми щиро бажаємо, щоб ваші мрії здійснювались, а цілі досягались з легкістю.
Нехай наш навчальний заклад залишиться для всіх вас місцем розвитку, натхнення та нових звершень. Ми цінуємо вашу працю, талант та віру в майбутнє, яке ми будуємо разом.
Зичимо Вам міцного здоров’я, сімейного благополуччя, невичерпного оптимізму та щасливих моментів у новому році!

З найкращими побажаннями,
Адміністрація Лисичанського промислово-технологічного фахового коледжу

вівторок, 24 грудня 2024 р.

З Різдвом

 


Вітаємо з Різдвом Христовим! 

У це світле свято хочеться побажати миру і спокою в кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, більше радості, міцного здоров'я і всіх благ! Нехай виправдаються всі очікування і здійсняться найзаповітніші мрії!

Класний керівник Петренко Т.М. 23.12.2024 р. разом із здобувачами освіти навчальної групи 2ОВ-д провела тематичну виховну годину «Різдвяні традиції українців» та різдвяну квіз-вікторину.


Учасники вікторини зробили висновок про те, що:

- Різдво – це одне з найбільш важливих і теплих свят для всієї родини. Це свято об’єднує сім’ю за спільним столом, дарує можливість провести час разом;
- головними традиціями є колядки, запалювання свічки та спільна молитва за мир і добробут;

- Різдво дарує віру в майбутнє, навіть у важкі часи, як-от війна;

- прикрашання ялинки та святковий декор – невід’ємна частина святкової атмосфери. Хоча не всі можуть святкувати у мирі, важливо берегти традиції і підтримувати один одного;

- для українців Різдво – це не матеріальні подарунки, а любов і тепло близьких людей. Колядки та різдвяні пісні додають радості та єдності серед рідних і друзів;

- Різдво дає надію на краще майбутнє і нагадує про важливість миру, віри та добра.


четвер, 12 грудня 2024 р.

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим, у результаті вибуху, четвертого енергоблоку ЧАЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища.

Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети.

Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога.

Викладач Петренко Т.М. 09.12.2024 р. разом із викладачем Скибою Ю.С. та здобувачами освіти навчальної групи 1ОВ-Д та 2ОВ-Д провела виховний захід та вікторину «Ми пам’ятаємо Вас, герої Чорнобиля!», присвячену дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.




Учасники вікторини зробили висновок про те, що Чорнобильська катастрофа стала трагедією не лише для України, а й для всього світу. Вона показала, що навіть найсучасніші технології можуть бути небезпечними, якщо не дотримуватися правил безпеки.


Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

Пам'ятаємо.

понеділок, 9 грудня 2024 р.

10 грудня — День прав людини

     

        10 грудня відзначається День прав людини. Це нагода ще раз нагадати про значущість прав людини, необхідність глобальної солідарності, взаємозв’язку і людяності.

День прав людини відзначається за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. Декларація проголошує невід’ємні права, притаманні кожній людині незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, майнового, станового чи іншого становища. В Україні на офіційному рівні День прав людини затверджений з 2022 року.

Декларацією закріплені, зокрема, такі основоположні права:

право на працю (стаття 23): Кожна людина має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці та на захист від безробіття; Кожна людина, без будь-якої дискримінації, має право на рівну оплату за рівну працю; Кожний працюючий має право на справедливу і задовільну винагороду, яка забезпечує гідне людини існування, її самої та її сім'ї, і яка в разі необхідності доповнюється іншими засобами соціального забезпечення; Кожна людина має право створювати професійні спілки і входити до професійних спілок для захисту своїх інтересів;

право на відпочинок (стаття 24): Кожна людина має право на відпочинок і дозвілля, включаючи право на розумне обмеження робочого дня та на оплачувану періодичну відпустку; право на достатній життєвий рівень (стаття 25) – кожна людина має право на такий життєвий рівень, включаючи їжу, одяг, житло, медичний догляд та необхідне соціальне обслуговування, який є необхідним для підтримання здоров’я і добробуту її самої та її сім’ї, і право на забезпечення в разі безробіття, хвороби, інвалідності, вдівства, старості чи іншого випадку втрати засобів до існування через незалежні від неї обставини;

право на освіту (стаття 26): Кожна людина має право на освіту. Освіта повинна бути безплатною, хоча б початкова і загальна. Початкова освіта повинна бути обов’язковою. Технічна і професійна освіта повинна бути загальнодоступною, а вища освіта повинна бути однаково доступною для всіх на основі здібностей кожного.

Міжнародний день прав людини нагадує всім про гідність кожної особистості, невід’ємність її громадянських, культурних, економічних, політичних і соціальних прав, а також про необхідність захищати ці права.



    Освітньою платформою Національного Фестивалю “Код Нації” оголошується проведення Тестування до Дня прав людини, який в світі відзначається 10 грудня на згадку про прийняття Загальної декларації прав людини у далекому 1948 році, що стала основою для захисту свобод і прав кожної людини.
    Головною метою Тестування до Дня прав людини є підвищення обізнаності учасників щодо основних прав і свобод людини, закріплених національним та міжнародним законодавством, формування громадянської активності та патріотизму, сприяння розвитку критичного мислення та свідомого ставлення до питань прав людини, зокрема в контексті сучасних викликів та цінностей демократичного суспільства задля формування свідомої громадянської позиції в сучасному українському суспільстві.
    Абсолютно весь прибуток від цієї події буде передано на потреби Збройних сил України.
    Зареєструватись на Тестування можна на сайті події: https://rights.kod-natsii.com/ з 09.12 по 20.12, скласти тестування з 10:00 10.12 по 22.12, а отримати Сертифікат учасника Тестування до Дня прав людини одразу після його складання!
Детальніше про умови участі та Регламент на сайті: https://rights.kod-natsii.com/ .


пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Виховні години до Дня Збройних Сил України

 


6 грудня – День Збройних Сил України (ДЗСУ) – це одне з найважливіших національних свят, присвячене відзначенню мужності, героїзму та відданості українських військовослужбовців. 

Виховну годину, присвячену до дня Збройних Сил України, 05.12.2024р. провела викладач Скиба Ю.С. для  студентів коледжу. Вона була спрямована на формування у молоді ключових цінностей, патріотичного духу та громадянської відповідальності. 

Виховна година сприяла:

1.     Формуванню патріотизму:

o    Студенти виховної години глибше усвідомили значення української армії у захисті незалежності та свободи країни.

o    Захоплення героїзмом військовослужбовців надихає на шанобливе ставлення до рідної держави.

2.     Розвитку громадянської відповідальності:

o    Захід допоміг зрозуміти роль кожного у підтримці держави та її захисників.

o    Студенти дізналися, як можна долучитися до допомоги армії: через благодійність, волонтерство чи інші ініціативи.

3.     Вихованню поваги до героїв:

o    Згадка про подвиги захисників України та їхню самопожертву сформувала відчуття вдячності та гордості за українських військових.

4.     Підвищенню обізнаності:

o    Студенти дізналися про історію створення Збройних Сил України, їхній розвиток і сучасну роль у захисті держави.

5.     Зміцненню єдності та згуртованості:

o    Захід сприяв об’єднанню громади навколо спільних цінностей, а також формуванню розуміння важливості єдності у складні часи.

 Викладач Петренко Т.М. 06.12.2024 р. провела в рамках засідання гуртка «Бізнес-клуб» на тему: «ЗСУ – ОДНА З НАЙПОТУЖНІШИХ АРМІЙ ЄВРОПИ», присвячену дню Збройних Сил України.

Гуртківці та здобувачі освіти розглянули питання про:

- розвиток ЗСУ (Збройні Сили України) з 2022 року: від протистояння до трансформації;

- конкретні види озброєння ЗСУ, які надійшли на озброєння ЗСУ;

- вплив нового озброєння на хід бойових дій;

- досвід застосування нових тактик і методів ведення бойових дій;

- перспективи розвитку ЗСУ після закінчення війни.





Хвилиною мовчання вшанували жертовність і героїзм полеглих воїнів-захисників нашої країни. І ця пам’ять про мужність захисників і їхні подвиги є найвищою цінністю в нашій національній ідентичності.

На засіданні гуртка «Бізнес-клуб» виступили з доповідями його членкині:

1) Використання штучного інтелекту на війні: новий вимір конфліктів – Кузнецова Галина;

2) Роль кібервійськ у сучасних конфліктах – Скрипніченко Анастасія. 


Таким чином, виховні години сприяли вихованню свідомого покоління, яке шанує своїх героїв, гордиться своєю країною і готове підтримувати її у скрутні часи. Студенти заходів усвідомили, що українська армія – це символ сили, мужності та відданості своїй країні. Героїзм військових надихає на любов до Батьківщини, гордість за її захисників і прагнення зберігати національну ідентичність.

Перемога і мир можливі лише завдяки спільним зусиллям армії та народу. Ми згадали про роль волонтерів, громадянської підтримки військових і важливість єднання суспільства навколо ідеї захисту державності.

 Шануємо і дякуємо усім, хто захищає нас на передовій. Зі святом вас, наші захисники і захисниці!

Слава Україні! Слава її Збройним Силам!

четвер, 5 грудня 2024 р.

З Днем Збройних Сил України

 


    6 грудня в Україні відзначається День Збройних Сил, свято, яке символізує мужність, відвагу та самовідданість тих, хто обрав шлях захисту рідної землі. Це день, коли ми вшановуємо всіх військовослужбовців, ветеранів, а також тих, хто нині боронить наші кордони.

Збройні Сили України були створені у 1991 році, одразу після здобуття незалежності. В ці дні ми згадуємо героїчні сторінки історії нашої армії, її становлення та еволюцію, а також величезний внесок військових у забезпечення миру і безпеки країни.

Останні роки свято особливо значуще через поточну ситуацію в країні. Безліч бійців щодня ризикують своїм життям заради нашого майбутнього, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України. Ми повинні пам'ятати про їхні жертви, підтримувати та цінувати ту мужність, яку вони проявляють у найважчі часи.

Традиційно в цей день вшановують пам'ять загиблих воїнів, проводяться різноманітні заходи:  виставки техніки, концерти. У багатьох містах відбуваються акції на підтримку військових, збираються кошти для потреб армії та ветеранів.

     День Збройних Сил України - це не лише свято, а й нагадування про те, якою важливою є роль армії в нашому житті та стабільності держави. Давайте разом відзначимо цей важливий день, вшановуючи наших захисників і підтримуючи їх на всіх фронтах. 


середа, 4 грудня 2024 р.

5 грудня - Всесвітній день волонтера

 


Міжнародний день волонтерів відзначають 5 грудня. Цей день присвячений вшануванню роботи всіх волонтерів та їхнього безкорисливого внеску для суспільства.

День волонтерів відзначається в усьому світі для підкреслення важливості волонтерської діяльності, яка відіграє ключову роль у покращенні якості життя людей, наданні допомоги у кризових ситуаціях, розвитку спільнот, підтримці освітніх та медичних ініціатив та багато іншого.

Особливим це свято стало для України, адже в часи війни волонтери стали справжніми янголами, що роблять неймовірні речі, знаходять необхідну техніку, доставляють її крізь кулі та вогонь. Вони діють, незважаючи на страх, невизначеність та втому. Цей день — це шана та вдячність тим, хто працює, не шукаючи винагороди або визнання.

 Історія виникнення свята

Міжнародний день волонтерів був офіційно заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй (ООН) та вперше був відзначений 5 грудня 1985 року. ООН активно підтримує це свято, щоб вшанувати внесок волонтерів у розвиток суспільства, підтримку людей та підвищення свідомості про важливість волонтерства для побудови кращого світу.

У міжнародному контексті - це свято, яке покликано відзначити та нагадати всім про роль волонтерів у вирішенні найактуальніших проблем нашого часу — бідності, освіти, охорони здоров'я, екології та інших сфер суспільства.

Українські волонтери

Український волонтерський рух почав активний розвиток в 90-х роках XX століття, однак офіційно на державному рівні Постанова Кабміну №1895 про волонтерську діяльність була затверджена 10 грудня 2003 року.

    Для регулювання волонтерської роботи був введений в дію Закон України "Про волонтерську діяльність", що містить набір норм, які визначають права та обов'язки волонтерів, організаторів волонтерських програм, а також основні аспекти організації волонтерських проектів у країні.

З початку війни у 2014 році, багато українців, які добровільно приїхали з усіх куточків країни, відгукнулись на виклик часу та почали допомагати армії та місцевому населенню.

В Україні сьогодні працює низка волонтерських організацій та фондів, до найбільших можна віднести: "Повернись живим", "Армія SOS", "UNITED 24", "КОЛО Україна", "Благодійний фонд Сергія Притули" та багато інших.

Волонтери активно збирають гроші та необхідні матеріали, такі як одяг, продукти харчування, медичне обладнання, амуніцію та інші засоби, що необхідні бійцям на передовій. Багато волонтерів допомагають організувати медичні програми, реабілітацію поранених, психологічну підтримку та надання різного роду соціальної допомоги для тих, хто постраждав від війни.

Волонтери також допомагають збирати інформацію про події на передовій, щоб інформувати громадськість та міжнародну спільноту про ситуацію в регіоні та потреби українських бійців і мирного населення.

Тому цей день є відмінною нагодою вшанувати та висловити вдячність волонтерам за їхню самовіддану працю і безкорисливий внесок на благо суспільства.

ЯК ЗБЕРЕГТИ БАЛАНС У ХАОСІ ТА РОЗВИНУТИ СТРЕСОСТІЙКІСТЬ

    У сучасному світі, коли зміни та виклики стають частиною нашого повсякденного життя, вміння зберігати спокій і ефективно справлятися зі стресом є важливим аспектом не лише особистого благополуччя, але й професійного розвитку. Саме цій важливій темі був присвячений тренінг для викладачів коледжу, що відбувся 4 грудня 2024 року. Тема заходу — «Баланс у хаосі: Як розвинути стресостійкість у складні часи» — зібрала педагогічний колектив, зацікавлений у пошуках ефективних методів подолання стресу та підтримки емоційного балансу в умовах високих вимог та постійної зайнятості.



Тренінг відкрила  Тищенко Катерина, тренерка та  психологиня БФ Право на Захист, яка наголосила  на тому, що стрес — це природна реакція організму на зовнішні та внутрішні чинники.

 

В умовах, коли кількість завдань, відповідальність та навантаження постійно зростають, здатність керувати стресом стає важливою складовою професійної діяльності кожного викладача. Як зазначила  тренерка, правильне управління стресом дозволяє не тільки зберігати емоційний баланс, але й підвищує продуктивність, допомагає приймати більш зважені рішення та зберігати здоров'я. Для цього важливо знати різні методи боротьби зі стресом і вміти застосовувати їх у повсякденному житті. Тренінг включав низку теоретичних та практичних частин, в яких учасники ознайомились з перевіреними методами зниження стресу, що можна використовувати як у роботі, так і в особистому житті.



Особливу увагу було приділено розвитку емоційної стійкості — важливої складової стресостійкості. Викладачам було запропоновано вправи, які допомагають розвивати позитивне ставлення до труднощів і навчатися приймати та опрацьовувати свої емоції без осуду. Одним із важливих аспектів тренінгу стало розуміння того, як в умовах високого стресу залишатися збалансованим, не втрачати контроль над емоціями та знаходити в собі сили на подолання нових викликів.


Робота викладача — це не тільки навчальний процес, але й комунікація з великим числом студентів, батьків та колег, що інколи може призводити до емоційного виснаження. Важливим елементом тренінгу стала тема балансу між роботою та особистим життям. Психолог поділився порадами, як встановлювати чіткі межі між цими сферами, аби не допустити «зливу» енергії. Зокрема, була підкреслена важливість відновлення енергії через заняття хобі, спілкування з близькими, прогулянки на свіжому повітрі та інші способи відпочинку, що дозволяють зберегти емоційну гармонію.


Зустріч завершилася позитивними відгуками від учасників, які відзначили, що тренінг дав їм не тільки корисні інструменти для боротьби зі стресом, але й допоміг переосмислити підходи до роботи та особистого благополуччя. Викладачі коледжу висловили бажання впроваджувати отримані знання у свою професійну діяльність та продовжувати працювати над власною стресостійкістю.

Цей тренінг став важливим кроком на шляху до підвищення психологічної стійкості педагогічного колективу, що сприятиме не тільки збереженню здоров’я та благополуччя, а й створенню сприятливої атмосфери для навчання та розвитку студентів.

 Для всіх бажаючих пропонуємо пройти тестування:

Тест BASIC Ph. Модель стресодолання

 


Коледж продовжує підтримувати ініціативи, спрямовані на розвиток емоційної та психологічної стійкості серед викладачів, аби забезпечити ефективну та гармонійну роботу у професійному середовищі.

понеділок, 2 грудня 2024 р.

Міжнародний день людей із інвалідністю

 

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.



Проведення Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. Це день підведення підсумків зробленого, аналіз фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Відзначаючи Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до людей з обмеженими можливостями визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.

Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями, створити майбутнє, де б люди не були виключені з соціуму з-за проблем зі здоров`ям.


 


 Бажаємо всім людям з особливими потребами витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність Ваші плани та задуми!

День Соборності України

     22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України.      22 січня - особлива дата в історії Ук...