Викладач Петренко Т.М. 14.10.2024 р. провела в групі 2ОВп-Д тематичну годину спілкування «Попередження насильства: подолання стереотипів та формування правил безпечної поведінки» у формі дискусії.
Даний виховний захід покликаний сформувати у здобувачів фахової передвищої освіти (ЗФПО) знання про сутність, види, форми, причини, наслідки та особливості насильства в сім’ї, загальні засади протидії насильству в сім’ї та формуванню правил безпечної поведінки тощо.
В Україні проблему домашнього насильства практично не вивчали. Тільки віднедавна теми насильства в родині стали предметом публічного обговорення. Щоб перемогти реальне зло, треба відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення. За даними Інституту соціологічних досліджень НАН України, 68 % жінок зазнають знущання в сім’ї, з них чверть «як правило» або «часто» потерпає від побоїв. Кожна десята дівчина зазнає постійного насильства.
Сьогодні дуже часто говорять про те, що насильства в сім’ї не повинно бути. Проте майже так само часто чують про випадки вчинення насильства чоловіка над жінкою, батьків над дітьми.
Насильство є антитезою демократії – культури чуйності. На жаль, для багатьох наших співвітчизників найближчі люди стають джерелом небезпеки. Для того, щоб стало можливим вплинути на цей процес, треба усвідомити, як і чому відбувається насильство в родині, як воно впливає на причетних до нього людей і як можна оволодіти корекційними методиками впливу на агресивну поведінку людей.
Бережіть себе!
Немає коментарів:
Дописати коментар