вівторок, 21 січня 2025 р.

День Соборності України

    22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України.
    22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 106 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.
    22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу.
    За часів радянського режиму День Соборності не відзначався, більше того - будь-яка згадка про нього знищувалася, цей день вважали "контрреволюційним святом". Перше офіційне святкування відбулося в 1939 році, у місті Хуст, столиці Карпатської України. Тоді ці землі перебували у складі Чехословаччини. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців - так День Соборності став наймасовішим заходом українців за 20 років.
    На державному рівні День Соборності України вперше відзначили в 1999 році після указу чинного президента країни Леоніда Кучми. Однак в 2011 році указом президента Віктора Януковича День Соборності був скасований на офіційному рівні, як і День Свободи 22 листопада - замість них 22 січня був заснований День соборності і свободи. Втім, уже в 2014 році президентським указом Петра Порошенка День Соборності України був відновлений.
    Головна традиція в День Соборності - це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об'єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році - тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. За різними оцінками, участь в акції взяли близько трьох мільйонів чоловік.
    Відтоді це стало доброю традицією, яку щороку влаштовують у різних куточках України. У Києві 22 січня таким чином "з'єднують" два береги Дніпра - лівий і правий, символізуючи об'єднання Сходу і Заходу України.


    День Соборності України - це одне з найважливіших свят нашої країни, яке символізує те, що ми всі - один народ і жодні кордони не зможуть розділити нас.
Давайте завжди пам'ятати про це!
Немає опису світлини.

понеділок, 20 січня 2025 р.

Підсумки 2024 року та плани на 2025 рік

 


    17.01.2025р. в Лисичанському промислово-технологічному фаховому коледжі відбулося засідання педагогічної ради за порядком денним:

1. Про стан наповнення та оновлення навчально-методичного забезпечення дисциплін при дистанційному навчанні в воєнних умовах.

2. Використання сучасних інформаційних технологій під час викладання фахових дисциплін, захисту курсових робіт, проходження практик.

3. Про фінансову діяльність у 2024 році та затвердження бюджету на 2025 рік.

4. Різне.

Про стан наповнення та оновлення навчально-методичного забезпечення дисциплін при дистанційному навчанні в воєнних умовах педагогічному колективу повідомила методист коледжу ЛЕЙБИЧ Н.І.

В своїй доповіді методист підкреслила; «Якщо аналізувати поточний стан навчально-методичного забезпечення освітнього процесу в дистанційному форматі, то можна зробити висновок, що за минулий період ми досягли значних успіхів у переведенні навчального процесу в онлайн-форматі:

1. Створено та оновлено широкий спектр електронних ресурсів, що дозволяють студентам отримувати знання в зручному для них форматі, це електронні підручники та посібники.

2. Активно використовуються різноманітні платформи для проведення лекцій, практичних занять, тестів та консультацій: такі онлайн-платформи, як Гугл клас, Міт, Всеосвіта, На урок.

3. Розроблені відеоуроки, презентації, інтерактивні вправи, що сприяють кращому засвоєнню матеріалу, тобто широко застосовуються мультимедійні матеріали.

4. Студенти і викладачі з проблемами технічного забезпечення, по можливості, забезпечуються необхідними пристроями».

Але в той же час було запропоновано ряд заходів для подальшого вдосконалення навчально-методичного забезпечення в 2025 році.

«Дистанційне навчання стало викликом, але воно також відкриває нові можливості для розвитку освіти. Завдяки спільним зусиллям ми зможемо забезпечити високу якість освітнього процесу навіть в умовах воєнного стану», завершила свій виступ методист.

Активно і зацікавлено обговорювалося друге питання порядку денного. Голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін КИРИЧЕНКО С.В. проінформувала педагогічний колектив коледжу з досягнення та досвідом викладачів циклової комісії в використанні сучасних інформаційних технологій під час викладання фахових дисциплін. Особливу зацікавленість педагогів викликав досвід викладача СКИБИ Н.М., яка широко застосовує штучний інтелект, цифрові технології контролю навчальних досягнень здобувачів освіти.

Про цікавий досвід захисту курсових робіт та проведення практик в режимі онлайн розповіла голова циклової комісії економіко-технологічних дисциплін СЕРГІЄНКО І.В. Онлайн-конференції по захисту курсових та дипломних робіт стали традицією в коледжі. А застосування віртуальних лабораторій для проведення практикумів активізують навчальну діяльність здобувачів освіти і дають можливість, в такий не простий час, надавати якісні освітні послуги.




Про фінансову діяльність у 2024 році та затвердження бюджету на 2025 рік колективу доповіла головний бухгалтер коледжу СІМЕЙКО О.О. В коледжі чітко дотримуються фінансової дисципліни. Заборгованостей з обов’язкових виплат перед колективом немає. Бюджет на 2025 рік затверджено в необхідному об’ємі.

В.о. директора коледжу СКИБА Н.М. звітувала перед колективом про свою роботу в 2024 році. Особливої уваги заслуговувала інформація про зміни в матеріально-технічному забезпеченні освітнього процесу: технічне забезпечення студентів і викладачів для роботи в режимі онлайн.

В.о.директора СКИБА Н.М. відповіла на питання членів педради і підвела підсумки засідання: «Колектив нашого освітнього закладу напружено, але успішно здійснював в 2024 році своє головне завдання – надання якісних освітніх послуг. Накреслені на 2025 рік плани роботи колективом будуть виконані так само відповідально і якісно».

                 

вівторок, 7 січня 2025 р.

8 січня – 90 років від дня народження Василя Андрійовича Симоненка

        Василь Андрійович Симоненко – видатний український поет і журналіст, один із найяскравіших представників покоління шістдесятників. Його творчість, пронизана глибоким патріотизмом і любов’ю до рідної землі, стала важливим внеском у розвиток української літератури.

Серед наших легендарних шістдесятників Василь Симоненко займає особливе місце - він і СОВІСТЬ, і ПРАВДА тодішньої та й УКРАЇНИ нинішньої. У нашій історії він залишився ще й вічно молодим, бо пішов у засвіти лишень у 28 років.

Класним керівником Петренко Т.М. разом із здобувачами освіти  групи 2ОВ-д  було проведено  тематичну виховну годину до ювілею Василя Симоненка  ««Василь Симоненко: яку Україну поет ненавидів, а якою жив і дихав?»» та вікторину.

 

За час проведення виховної години учасники ознайомилися з біографією Василя Симоненка, розглянути місце України в його поезії, вплив Симоненка на розвиток української літератури, політичні аспекти творчості поета та Симоненко в контексті покоління шістдесятників. А також поповнили та закріпили свої знання щодо творчості В. Симоненка шляхом виконання завдань вікторини.

День Соборності України

     22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України.      22 січня - особлива дата в історії Ук...