понеділок, 30 вересня 2024 р.

День захисників і захисниць України

 



1 жовтня в Україні відзначатиметься День захисників і захисниць. Це свято запроваджено 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

В Українській традиції це свято пов’язане з Днем Покрови Пресвятої Богородиці. Тому, у 2023 році День захисників і захисниць перенесено з 14 на 1 жовтня в звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря.

Ідея заступництва Божої Матері – захисниці від ворогів – має глибоке коріння. Пресвяту Богородицю дуже шанували козаки, а Покрова для них була одним із найвеличніших свят, за що й отримала другу назву – Козацька Покрова. Козацькі традиції бережуть і розвивають сучасні захисники і захисниці України.

День захисників і захисниць – передусім свято тих, завдяки кому ми зберігаємо незалежність, маємо змогу жити повсякденним життям – працювати, творити, відпочивати, виховувати дітей.

У цей день ми вшановуємо сучасних захисників і захисниць України та українських героїв різних епох. Сучасні воїни примножують і розвивають тисячолітні українські військові традиції. Дякуємо всім, хто боронить нашу незалежність і маємо згадати кожного, хто віддав життя за Україну.

Напередодні до свята у коледжі пройшли виховні години спілкування.







Це свято – ще одна можливість подякувати Силам оборони України. Наша подяка – не щось абстрактне і безособове, адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі стоять на захисті нашої країни і свободи.

Ми маємо забезпечувати нашій армії міцний тил – кожен у свій спосіб, але з максимальною самовіддачею, так, щоб це посилювало наших оборонців і наближало перемогу.

Українська армія береже імена героїв минулих епох – від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців, вояків армії УНР, УПА та воїнів армій антигітлерівської коаліції під час Другої світової війни. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – головний убір  “мазепинка”, нарукавний тризуб. Гасло “Слава Україні! – Героям слава!” стало офіційним вітанням українського війська.

Війна формує та гартує українську націю. Звитягою, винахідливістю та самовідданістю нинішні захисники і захисниці завоювали найвищий рівень довіри в українців. Цим ми викликаємо повагу і в світі.

Віримо, що нинішні захисники та захисниці здобудуть ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ!

неділя, 29 вересня 2024 р.

День пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру



Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних людей і військовополонених, розстріляних нацистами 1941–1943 років. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

Розстріли в урочищі розпочалися одразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста.

Найтрагічнішими стали 29–30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – жителів Києва. У німецьких донесеннях цю операцію назвали «гросакцією» («велика акція», від нім. Großaktion). Формальним приводом для неї стала радянська диверсія зі знищення Хрещатика 24 вересня.

Нацистська операція у Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Багато населених пунктів України мають свої більші чи менші «бабині яри» – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.

Виконавцем розстрілів кінця вересня – початку жовтня 1941 року у Бабиному Яру була зондеркоманда 4а під орудою штандартенфюрера СС Пауля Блобеля. Цей нацистський підрозділ здійснив також масові вбивства євреїв у Львові, Рівному, Луцьку, Новограді-Волинському, Житомирі, Білій Церкві та інших українських містах.

Голокост – важка незагоєна рана в історії України Другої світової війни. Жертвами злочину стали близько півтора мільйони українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.

Головними жертвами нацистів у Бабиному Яру стали євреї. Їх було більше половини страчених. Упродовж двох років німецької окупації тут розстрілювали і групи людей, і окремих осіб, які з тих чи інших причин вважалися ворогами нацистів.

Серед перших жертв були військовополонені. Їх розстрілювали вже наступного дня після вступу німців до Києва. У січні 1942 року нацисти стратили кілька десятків полонених моряків Дніпровської флотилії.

У Бабиному Яру загинули щонайменше 150 ромів. Крім того, ромські табори були знищені на тодішніх околицях – у Святошині та на Березняках.

Із середини жовтня 1941 року неподалік Кирилівської церкви почали страчувати пацієнтів психіатричної лікарні імені Павлова.

Репресій зазнали і українські націоналісти, у першу чергу представники похідних груп. У вересні 1942 року почалися арешти серед учасників націоналістичного підпілля і тривали до останніх днів німецької окупації. З усіх українських земель найбільших жертв ОУН зазнала в Києві – не менше 600 людей.

Також були страчені члени підпільних райкомів КП(б)У. Всього ж до кінця німецької окупації Києва загинули близько 617 людей.

Радянський режим замовчував або спотворював пам’ять про жертв, намагався зруйнувати сам яр та навколишні кладовища. Проте це йому не вдалося. Пам’ять про трагедію Бабиного Яру, попри всі обставини, завжди залишалася живою. 

Бабин Яр став застереженням про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною або іншими ознаками. 


вівторок, 24 вересня 2024 р.

«Медіаграмотність проти фейків»

 Класний керівник Петренко Т.М. 23.09.2024 р. провела в групв 1ОВп-Д тематичну годину спілкування «Медіаграмотність проти фейків» вікторину у формі інтерактивного тесту, яка є цікавим і активним засобом роз'яснення студентам небезпечні впливи медіа та розвивати і підвищувати рівень власної медіакультури та медіаграмотності на сучасному етапі.


Уміти відрізнити правду від брехні в нинішньому світі – навичка вкрай необхідна, адже ми з вами живемо в часи справжнісінької навали різноманітної інформації. Вона сиплеться на нас практично з усіх шпарин. А в час війни медіаграмотність необхідна – без жодних перебільшень – для захисту свого життя. Адже підлий і підступний ворог веде проти нас війну не лише на полі бою, він намагається вразити нас в інформаційному просторі. Його завдання: поширити зневіру, підірвати підтримку партнерів, посіяти паніку, створити в кожного українця враження, що війну ми програємо або й уже програли. Медіаграмотність — саме та навичка, що може убезпечити нас від цих негативних впливів.

Студенти активно прийняли участь у вікторині: відповідали на завдання інтерактивної вправи-тесту «Так-ні», «Встанови відповідність», «Заверши фразу», «Виправи помилку», «Аналіз ситуації», «Ромашка Блума». Переможцем визнана Кузнецова Г.О.

Насамкінець студенти разом із класним керівником розглянули питання, де та як можна підвищувати рівень медіаграмотності?

 

Таким чином, медіаграмотність допомагає розрізняти перевірену інформацію від фейкової, вчить не піддаватися маніпуляціям, розвивати критичне мислення, аналізувати інформацію, що надходить через різноманітні медіа, впевнено відчувати себе в культурному середовищі.

понеділок, 16 вересня 2024 р.

"Чи реально досягти миру у всьому світі?»

Класні керівники Скиба Ю.С. та Петренко Т.М. 16.09.2024 р. провели в групах 1ОВп-Д та 2ОВп-Д тематичну годину спілкування «Чи реально досягти миру у всьому світі?», інтернет-вікторину до дня Миру та прослухали пісню «Голуб миру» у виконанні А. Нюкало.



Класний керівник Скиба Ю.С. ознайомила здобувачів освіти з історією започаткування цього свята, розумінням єдності та цілісності України, символом миру та традицією святкування Міжнародного дня миру.

Класний керівник Петренко Т.М. провела виховний захід у формі години запитань і відповідей, яка є однією з ефективних форм організації виховання здобувачів освіти, це цікавий і живий засіб роз'яснення різноманітних питань – поняття миру, святкування Міжнародного дня миру та його історію, формула миру України, шляхи реального досягнення миру в Україні та у всьому світі.


   Даним заходом класні керівники Петренко Т.М. та Скиба Ю.С. привернули увагу здобувачів освіти до проблеми мирного співіснування на Землі, необхідності згуртування людства для досягнення миру; ознайомили здобувачів освіти з поняттям миру та його дефеніціями, з міжнародним днем миру та його історією, здобувачів освіти із формулою миру України; активно обговорили шляхи реального досягнення миру в Україні та у всьому світі; наголосили на важливості принципів, закладених в Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир, формували негативне ставлення до агресії, зла, ненависті; виховували почуття взаємоповаги, толерантності, гуманності, гордості та шани за полеглих в боях за Батьківщину; тих, хто відстоював незалежність України.

  

вівторок, 10 вересня 2024 р.

Тематичні години спілкування

 Викладачі Скиба Ю.С. та Петренко Т.М. 09.09.2024 р. провели в групах 1ОВп-д та 2ОВп-д тематичну годину спілкування «Найкращі сучасні українські фільми воєнної тематики» та засідання вітуального гуртка «Бізнес-клуб».


Викладач Скиба Ю.С. ознайомила здобувачів освіти з 5 військовими фільмами, які повинні всі подивитися: 1) Кіборги (2017); 2) Черкаси (2019); 3) Іловайськ, 2014. Батальйон “Донбас” (2019); 4) Погані дороги (2020); 5) Атлантида (2019). В цих художніх стрічках зображені ключові події російсько-української війни, що отримали світове визнання і мільйонні бокс-офіси.

 


 Викладач Петренко Т.М. 09.09.2024 р. провела в групах 1ОВп-Д та 2ОВп-Д засідання вітуального гуртка «Бізнес-клуб на тему «Менеджер – це професія вродженого лідера». Засідання мало форму вікторини-виробничої проблемної ситуації. Теоретична частина засідання гуртка була присвячена питанням сутності та дефініції поняття лідерства, характеристиці підходів до розуміння лідерства та лідерства в управлінні, критеріїв поведінки лідера та його стилі, визначенню лідерських якостей та способів їх розвитку.

Здобувачі освіти активно працювали над 12 питаннями вікторини «Менеджмент і лідерство» та пошуком правильних відповідей та вирішенням проблемної виробничої ситуації стосовно розподілу управлінських дій за основними функціями менеджменту.

Здобувачі освіти активно прийняли участь і відповідали на питання вікторини, професійно вирішували завдання проблемної виробничої ситуації. Вирішення завдань вікторини та проблемної виробничої ситуації розвивали у здобувачів освіти логічне мислення, ініціативу, вміння орієнтуватися в різних ситуаціях, активізували групову розумову діяльність, виховували дружні взаємовідносини та почуття колективізму.

На завершення зустрічі здобувачі освіти та її організатор визначили відмінності між статусом лідера і формального керівника, які випливають з особливостей ролі та функцій, які ними виконуються та довели основні складові менеджера як професію вродженого лідера.


понеділок, 2 вересня 2024 р.

"Ми українці: честь і слава незламним!"

02 вересня 2024 р. перше заняття у коледжі було присвячено темі " Ми українці: честь і слава незламним!".

В групах пройшли виховні заходи, присвячені цій темі.



 





Ми – незламний народ вільної країни! 
Разом ми єдині і витримаємо гідно всі випробування! 
Попереду звільнення всіх українських земель, попереду – Перемога та відбудова, створення України нового зразка.
 

неділя, 1 вересня 2024 р.

З початком навчального року!

 Шановні студенти!

Вітаємо з Днем знань, початком навчального року!


Бажаємо, щоб цей навчальний рік був наповнений новими відкриттями, великими перемогами і незабутніми моментами.
Нехай кожен день приносить нові знання, нові можливості та незмінний інтерес до навчання. Успіхів, впевненості та яскравих емоцій на шляху до вершини знань!

З повагою до Вас, в.о.директора коледжу Скиба Н.М. та викладачі

Засідання педагогічної ради

 

З кожним роком наш коледж стає все більш сучасним та динамічним навчальним закладом. Новий навчальний рік обіцяє бути ще цікавішим та насиченішим подіями. Саме ці плани та ініціативи педагогічний колектив коледжу обговорював на засіданні педагогічної ради 26.08.2024 року. В.о. директора коледжу Наталія СКИБА окреслила основні завдання і напрямки роботи на 2024-2025 навчальний рік.

Ми продовжимо заохочувати студентів до соціальної активності, участі в соціальних проектах, волонтерстві. Волонтерство – це не тільки можливість допомогти іншим, а й розвинути свої соціальні навички.

Ми плануємо створити центр кар’єри, який допоможе випускникам знайти роботу за фахом. Ми будемо організовувати ярмарки вакансій, тренінги з пошуку роботи та проводити консультації з кар’єрного зростання.

Ми впевнені, що цей навчальний рік буде для здобувачів освіти насиченим та продуктивним.»

Обговорюючи попередні підсумки вступної кампанії, виконання регіонального замовлення та формування контингенту студентів, педагогічний колектив дійшов згоди, що попереду велика робота по профорієнтації майбутніх вступників. Тому необхідний пошук найефективніших методів і засобів такої роботи.

Амбітні плани та яскраві перспективи в роботі коледжу вимагають від педагогів активно працювати з новими технологіями. Це ставить перед викладачами завдання активного професійного розвитку, про що нагадала в.о. директора Наталія СКИБА.

Безпека життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану є пріоритетним завданням для всіх освітніх установ. Важливо забезпечити як фізичну безпеку здобувачів освіти і викладачів, так і дотримання психологічного комфорту в умовах постійної небезпеки. «Всі учасники освітнього процесу повинні пам’ятати основні принципи безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану», - наголосила в.о. директора Наталія СКИБА і весь колектив з нею погодився.

Засідання педагогічної ради Лисичанського промислово-технологічного фахового коледжу пройшло активно і плідно.

День Соборності України

     22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України.      22 січня - особлива дата в історії Ук...